Новогригорівка, Арбузинський район, Миколаївська область

ЗОРЕПАД ГУМОРУ СЕРЕД БУЗЬКОГО СТЕПУ
На фестивалі Купала, але… Василя

 12.07.2012

 

 “Якщо і є рай на землі, то він знаходиться у нашому селі, Новогригорівці”, – так розповідали мені про свою маленьку батьківщину мешканці села Новогригорівки Арбузинського району Миколаївської області, де у неділю, 8 липня, вперше відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс авторів та виконавців гумористичних мініатюр “Василя Купала”, спрямований на розвиток та популяризацію української культури, традицій, обрядів, збереження історичної спадщини, поєднання в творчості традиційного та сучасного гумору, пошук та підтримку здібних, обдарованих особистостей, встановлення тісних творчих стосунків між аматорами та професійними митцями.

 

 Зазвичай, ми думаємо, що проведення всеукраїнських конкурсів – це прерогатива великих міст, мовляв, там і умови є, і спонсорів доволі, і можливість “виплекати” таланти більша… А ось новогригорівці довели, що навіть у невеличкому селі можна провести фестиваль на хорошому рівні. Та ще й на природі, біля ставочка, на свіжому повітрі південного степу. Саме там зібралися любителі гумору, щоб посміятися на повні груди.

 

 Народився фестиваль у серці організатора й засновника Василя Михайловича Юдова, директора сільського клубу, депутата районної ради, автора й виконавця гумористичних творів. Це знаєте, як у тому афоризмі: сила гумору людини – один із секретів її щастя. Василь Михайлович і сам неодноразово брав участь у конкурсах гумору, що проходили в різних регіонах країни, там знайшов друзів, перейняв досвід, подивився-пригледівся. А потім знайшлися однодумці, які підтримали, допомогли, тож результатом їх спільної діяльності й стало новогригорівське свято гумору. До речі, саме цього дня Василь Михайлович святкував день народження, тож учасники подарували йому символічну статуетку з багатьма серцями, зібраними в одне велике.

 

 Учасників і глядачів привітали чимало почесних гостей. Це заступник голови обласної держадміністрації, депутат обласної ради Віталій Травянко, за підтримки якого відбувся конкурс, заступник голови Арбузинської районної державної адміністрації Людмила Постовик, голова Арбузинської районної ради Віктор Захарченко, начальник відділу культури й туризму Арбузинської РДА Валентина Іваненко, новогригорівський сільський голова Тетяна Воронцова.

 

 Примітно, що на конкурс з’їхалися гумористи з різних регіонів України – Одеської області, Житомирської, Ужгорода, Києва, Миколаєва, були й свої, місцеві, з Арбузинського району. Всього учасників – 18, всі, на яких очікували організатори. Це і автори-виконавці літературних мініатюр, музичних мініатюр, естрадно-циркових тощо.

 

 Після урочистої частини учасники конкурсу пішли до “каменю долі” витягувати жеребки. Дорогою вчитель початкових класів місцевої школи Сергій Яжло провів екскурсію та розповів історію села. На “камені долі” ми прочитали три написи: прямо підеш – щастя знайдеш, направо – розум, а наліво – кохання. Вирішили йти дорогою розуму. Після жеребкування в приміщенні клубу розпочався сам конкурс, який оцінювало журі у складі кореспондентів різних видань, видавців, поета, актора народного театру, голова журі – начальник відділу культури і туризму Арбузинської РДА В. П. Іваненко. А оцінювалися виконавці за наступними критеріями: майстерність виконання мініатюри, оригінальність і авторська обробка, сучасність і актуальність теми. Рівень конкурсантів був різний, як і вікові категорії. Одні читали твори відомих гумористів, інші представляли авторську поезію, що, звичайно, додало їм додаткових дивідендів від журі. Адже написати цікавий гумористично-сатиричний твір – не так вже й легко, повірте, особливо після таких майстрів, як Глазовий, Олійник, Дудар, Ребро… Публіка тепло зустріла гостей свята, і не дивно, що кращі виступи супроводжувалися бурхливими оплесками і криками: “Браво!” Не можемо не назвати перших ластівок конкурсу. Ними стали С. П. Пронь, В. В. Ружанська, В. В. Галітко, С. С. Соболь, Р. В. Голованенко, С. В. Малий, В. А. Ліщенюк, фольклорний колектив “Калинонька”, Л. І. Пічугіна, дует Г. Дерюшкіна та М. Рожков, О. В. Андросов, Л. Т. Хілівнюк, М. Г. Герасимчук, Н. М. Ткаченко, М. М. Данілов, В. І. Тофан, М. Ф. Рогульчик, М. П. Матвєєв.

 

 Головна інтрига фестивалю: хто стане володарем основного призу – золотого ґудзика, зберігалася аж до гала-концерту. Саме на ньому оголосили переможця, володаря гран-прі. Ним став Роберт Володимирович Голованенко з Ужгорода. Приїхав із гумористом Соболем, разом вони – гурт “Шарж”.

 

 “Чому така незвична нагорода, – поцікавилася я у організаторів. – Чому, власне, ґудзик, а не лелека, що став символом фестивалю?” Виявляється, що призовий фонд конкурсу заснований на честь вчительки Катерини Андріївни Волянської, яка більше 45 років (почала викладацьку діяльність у 13! років) виховувала учнів с. Новогригорівки, а також сіл Рябоконево і Любоіванівки, а поповнюється цей фонд за рахунок благодійних внесків та використовується виключно для виготовлення атрибутів нагородження та призів цього конкурсу. Тож золотий ґудзик вагою 3 г поїде цього разу до Ужгорода. Але наступного разу, сподіваюся, нагорода залишиться в нашому регіоні. Хіба ж ми гірші чи менш талановиті, ніж гості з Закарпаття? Але саме вони вразили нас своєю виконавською майстерністю, авторськими мініатюрами та піснями.

 

 Інші 9 учасників отримали перші місця та срібні ґудзики, а останні – заохочувальні призи – “вудочки” для вилову призів у майбутньому, всі учасники отримали грамоти та дипломи.

 

 Після гала-концерту відбулася дискотека. Ось так пройшов перший конкурс гумору у селі Новогригорівці, мешканці якої мріють, щоб саме сюди перемістився центр сміху. Так це буде чи ні, подивимося наступного разу, сподіваємося, що у 2013 році у перлину степу з’їдеться набагато більше учасників.

 

 Т. ОлексієваОбновлен 11 фев 2013. Создан 21 сен 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником

Интернет реклама

Баннер