Новогригорівка, Арбузинський район, Миколаївська область

ТИМ, ХТО СІЄ ДОБРЕ І ВІЧНЕ
Кілька років тому Новогригорівська школа відзначила сторіччя, а у цьому році для школи не проминула вагома знакова подія – рішенням Арбузинської районної ради від 29 серпня школі присвоєно ім я Катерини Андріївни Волянської, вчительки від Бога, котра своєю моральністю, духовною силою, людяністю серця матері виховала не одне покоління досвідчених, здібних до праці, вірних землі рідній учнів, талановитих людей.

 

То ж тепер, традиційне свято Першого дзвоника, яке щорічно зазиває школярів до навчання було торжественно увінчане відкриттям меморіальної дошки памяті легендарній вчительці Катерині Андріївні та цілій низці вчителів, які у різні часи, починаючи з заснування школи, працювали у Новогригорівці та віддавали свій талант і життя вихованню наступних поколінь.

 

Подія настілько обємна своїм змістом, що вкластися в звичайні інформаційні рядки здається неможливим. Катерина Андріївна на початку червня пішла з життя і цим сколихнула душі своїх дітей, своїх учнів, всіх хто знав її і любив як рідну матір, хто цінив її мудрість і оптимізм не зважаючи на всі буреломні лихі часи, які їй довелося пережити на своєму віку простої вчительки, але вчительки, яка собою зробила цю професію святою.

 

Розпочалося свято з традиційної лінійки на честь Дня знань, де лунали вітання та настанови школярам від директора школи В.М.Діденка, начальника відділу освіти РДА Л.С.Ружанської, заступника голови Арбузинської райдержадміністрації Л.В.Постовик та сільського голови Т.І Воронцової. Свої запевнення і обіцяння виказали учні школи і, звичайно, пролунав перший у цьому навчальному році дзвінок, що закликав дітей за парти. Школа отримала подарунки від влади – нову електроплиту в їдальню і копютер.

 

А вже після першого уроку шкільне подвіря заповнилося гостями свята, як його влучно визначила Лариса Сергіївна Ружанська – свята єднання поколінь. До Новогригорівки у цей день прибули гості, колишні учні школи, друзі і знайомі Катерини Андріївни з усієї України, її діти і внуки. Олена Іванівна Симоненко (Курочкіна) учениця Катерини Андріївни, тепер депутат Миколаївської обласної ради, наголосила, що така подія, мабуть перша на теренах області, коли відкривається дошка памяті про звичайну вчительку, звичайну матір, а значимість від цього настільки велична, що не лишає у серці сумнівів чи ввагань.

 

Колектив педагогів Новогригорівської школи приготував змістовну музично-поетичну програму. На відкритті дошки памяті прозвучала любима пісня вчительки «Де ти бродиш моя доля», яку виконав щирий друг вчительки, заслужений народний артист України, ведучий соліст Харківського національного театру опери та балету ім.Лисенка Олександр Шуляк – єдиний неперевершений голос Отелло в Україні.

 

Бронзовий барельєф на гранітній плиті, виготовлений благодійним чином народним скульптором України Гурбановим Сейфутдіном Огли та народним архітектором України Садовським Юрієм Михайловичем, втановлений на стіні школи відкрили син вчительки Волянський Юрій Леонідович - професор, академік, доктор медичних наук, син вчительки Волянський Алім Леонідович - віцеадмірал флоту, донька вчительки Волянська Неля Леонідівна – лікар міста Маріуполя, Постовик Людмила Василівна - заступник голови Арбузинської РДА та Діденко Володимир Миколайович - директор Новогригорівської школи.

 

Народний художник України Чернишов Леонід Федорович подарував школі художні полотна - портрети Катерини Андріївни. Біля меморіальної дошки висаджені знакові ялинки - подарунок від В.І.Ткача, академіка Харківського науково-дослідного інституту лісу Агроакадемії України.

 

Після офіційного торжества відкриття памятної дошки дійство перемістилося у приміщення сільського клубу де відбулася душевна розмова між гостями, спогади про минулі роки і той неоціненний влад у долю кожного, що віддали для колишніх дітей і учнів вчителі, яких уже немає серед живих, але їх вогонь запалений у душах учнів паплає талантами і звершеннями. Серед присутніх ділилися спогадами заслужений лікар України, головний лікар Миколаївської районної лікарні Одеської області М.А.Бойченко, заслужений лікар України м.Одеси Б.Й.Кульчицький, заслужений лікар України м.Дніпропетровська В.І.Ларченко, заслужений лікар України, головний санітарний лікар Чорнобильської зони Г.М.Гладков, заслужений журналіст України, поетеса П.Д.Овчиннікова, колишній директор Воєводської школи І.Д.Калайда, колишній керівник Миколаївської облспоживспілки А.Т.Санковський. Згадували свою першу вчительку Катерину Волянську і поважні жителі села Новогригорівки – М.Т. Онищенко, ветеран війни, О.А. Юдова (Плотніченко), Л.С.Холодовська (Білявська) - колишні вчителі Новогригорівської школи. Ще було багато гостей, які щиросердно вітали Новогригорівську громаду з тим, що їх сільська школа має імя Катерини Андріївни, це заслуга і честь, і приклад високої культурної спадщини молодому поколінню.

 

Вже в понеділок 3 вересня, у більш робочій педагогічній атмосфері, прорфесор, академік Академії Вищої Школи України, академік Екологічної Академії України, перший в Україні заслужений діяч науки і техніки України, він же доктор медичних наук, директор інституту мікробіології та імунології ім. І.І.Мечнікова АМН України Юрій Леонідович Волянський зустрівся з учнями та учителями Новогригорівської школи, де запропорнував щільну співпрацю між інститутом та школою, запропонував переобладнання кабінету біології на сучасний міжнародний зразок, а також спільне планування освітянських конференцій в області біології, зоології, екології як для талановитих учнів школи так і для вчителів за умови добросовісної праці на благо науки та України.Обновлен 20 сен 2012. Создан 04 сен 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником

Интернет реклама

Баннер